Postadress:

DalaTravet Romme Sveden 20, 781 92 Borlänge Tel: 0243 Р23 95 00 Fax: 0243 Р23 94 07 Mail: info@dalatravet.se Kontoret är öppet vardagar kl 8 Р14 (lunch 12-13.00) samt vardagstravdagarna kl. 8.00-16.00. Kontoret ligger bredvid huvudentrén.

V√§lkommen att kontakta oss p√• sekretariatet. √Ėppet vardagar kl 8.00-14.00 (lunch 12-13.00)¬†samt vardagstravdagarna kl.¬†8.00-16.00.

 

Dalatravet Rommes personal:

Ordförande

Anders Jonsson, 070-349 35 72 , uajonsson@gmail.com

Travbanechef

 

Sven Eriksson, 070-724 51 00, sven.eriksson@rattvik.travsport.se

 

Sport

Sportchef / platschef Kaj Närhinen 072-531 06 42 kaj.narhinen@romme.travsport.se

Tävlingsassistent Britt-Marie Johansson, licenser, boxar, etc Mobil 070-337 06 19 britt-marie.johansson@romme.travsport.se

Ekonomi

Ekonomi Hästsportens Administrativa Center

Kansli Marianne √Ėstlund Mobil 072-202 00 65 marianne.ostlund@romme.travsport.se

Marknad

Marknadschef Erik Ersson Mobil 072-215 72 81 erik.ersson@romme.travsport.se

Programtillverkning Mile Media, programmaterial ska skickas till erik.ersson@romme.travsport.se

 

Travskola och utbildning

Travskoleansvarig Sara Blomqvist, mobil: 076-561 15 86 sara.blomqvist@romme.travsport.se

Ungdomsansvarig √Ösa Holmberg, Mobil: 070-918 18 12 asa.holmberg@romme.travsport.se

 

Anläggning

 

Anläggningsansvarig Markus Nyberg, mobil 070-303 53 31 markus.nyberg@romme.travsport.se

Banmästare Ulf Månsson, mobil 070-428 40 30

Erik Hermann, tfn 070-622 65 20

Fredrik Ånestrand, mobil 073-831 62 56
Vaktmästare-kontor 0243-23 30 18.
Telefonsvarare öppettider 0243-23 97 65

Mail till vaktmästare: info@dalatravet.se